Chcete se pustit do diety a nevíte, jak a kdy začít? Teď je ten správný čas!

Letošní plavková sezóna už se nezadržitelně blíží, a proto je nejvyšší čas začít s hubnutím. Pokud chcete zhubnout alespoň pár kilogramů, začněte s tím teď.

Chcete se pustit do diety a nevíte, jak a kdy začít? Teď je ten správný čas!

Toužíte po zimě shodit nějaké ty přebytečné kilogramy a nevíte, jak začít. Právě teď na jaře je nejvhodnější doba se do hubnutí pustit, plavková sezóna se nám blíží a tak je dobré trošku tělo zpevnit a zbavit se nějakých těch nabraných kilogramů. Možností je hned několik, můžete držet dietu, zkusit se do toho pustit sami nebo s profesionálem, hlavní je ale jediné. Musíte chtít.

pexels-photo-616833

Jdeme do toho!

K hubnutí byste se nikdy neměli nechat nutit. Pokud opravdu chcete zhubnout, musíte to chtít především vy sami, jinak to nebude mít nikdy cenu. Snadno se totiž nechá člověk zlákat k tomu, aby udělal chybu, když není sám přesvědčen, že by zhubnout chtěl nebo měl. Po zimní pauze, kdy se všichni schováváme do kabátů a těla schováváme, přichází doba, kdy nám začíná docházet, že zima byla dlouhá a podepsala se i na naší postavě. BMI kalkulačka dostupná volně na internetu vám s tím pomůže. Je vaše BMI příliš vysoké? Mělo by to být znamení, že je čas se pustit se do hubnutí a formování postavy.

Dělejte to kvůli sobě

Začít je to nejtěžší, jakmile se později začnou dostavovat první výsledky, člověku se dále hubne mnohem lépe. Na začátku ale neočekávejte příliš a spíše si dávejte menší ale za to reálné cíle. Důležité je pravidelně se stravovat, jíst několikrát denně a v malých porcích, nikdy během hubnutí nemějte hlad. Jakmile budete mít hlad, snadněji uklouznete a uděláte velkou dietní chybu. Jíst by se samozřejmě vždycky mělo všechno ale umírněně. Vynechávání některých složek potravy není ideální, jenže s ničím se to nemá přehánět.

pexels-photo-6551090

Bez hladovění zhubnete snadno, jen se vyhýbejte cukrům a velkému množství sacharidů, všechno se dá vždycky nahradit nějakou tou zdravější a dietnější variantou. A co je nejdůležitější? Pokud chcete zhubnout, měli byste pít hodně vody během celého dne, dostatečný pitný režim dokonce dokáže krotit chutě a držet je na uzdě. Jestliže chcete postavu také zformovat a zpevnit, nevyhnete se ani pohybu. Venku začíná být krásně, tak vyrazte za sportem do přírody!

A nezapomeňte, že každý shozený kilogram je úspěch, za který je dobré se pochválit a třeba i odměnit!