Co je základ moderního rybolovu?

Rybařina je boj a vyhrávají jen ti nejlepší a to doslova a do písmene. Jde sice o koníček a jedenu z nejvíce odpočinkových činností. Berete-li tento druh relaxace opravdu vážně, moc dobře víte, co moderní rybařina obnáší.

Není to jen o boji s počasím a v dnešní uspěchané době kolikrát i s časem. Je to boj i s konkurencí, protože obliba tohoto sportu a koníčku v jednom stále roste. A právě kolegové rybáři, alespoň někteří, dbají i na své dokonalé vybavení u vody. Především je to ale boj s rybou jako takovou.

rybářské navijáky

A začátkem sezóny je ten pravý čas poprvé nahodit připravenou návnadu a zdolat úspěšně svou první letošní rybu. A pro ty, co se rozhodli jít úplně poprvé, je toto nadšení a lechtání v zátylku ještě víc intenzivnější. Vždyť pocit z první ulovené ryby je ten co se nezapomíná.

Nahozený prut a na háčku pro rybu neodolatelná návnada, která nenechá na pořádný záběr dlouho čekat. Drobné poskočení vlasce, nabírající na intenzitě a hlásič záběru jasně dává najevo, že ta pravá chvíle zaseknutí právě nastane. Jedním z důvodů, proč miluji rybaření je, že ačkoli se vydám s úmyslem na kapry, nikdy na sto procent nevím, který druh ryby mě právě skočil na mou návnadu. Od celkem předvídatelného kapra se může stát, že například zbloudilý amur doslal zálusk na nezvyklou pochutinu. A tím opravdový boj začíná. V tu chvíli jistě každý ocení naviják s bojovou brzdou Mlsport.cz.

Čím je tak výjimečný? Především díky spojení zadní a bojové brzdy docílím jemného nastavení, které můžu v při zdolávání většího a divočejšího kusu ryby rychle a snadno měnit. Pokud totiž mám jemnější vlasec, který by při „tvrdém“ výpadu ryba lehce přetrhla, dává mě právě bojová brzda velkou šanci ten nelítostný souboj vyhrát.

bojová brzda

A nabídka navijáků s bojovou brzdou je opravdu široká. Nevybírejte ale podle ceny, ale především klaďte důraz na kvalitu. A pokud můžu poradit, co se ceny a kvality týče, jsou rozhodně nejlepší právě na našem webu. Kvalitní a zkušenými rybáři osvědčené značky v cenové relaci od méně zámožných, až po profesionály. Plus osobní a zodpovědný přístup tohoto obchodníka, vás přesvědčí, že obchod je tu pro lidi, a ne na jejich úkor.

Teď teprve může ten pravý boj opravdu začít. Ryba se doslova trhavými pohyby snaží vyprostit ze zaseknutého háčku, vlasec je napnutý k prasknutí a ve větru vyluzuje magické zvuky tohoto nelítostného boje. Správně nastavená bojová brzda reguluje tah a ačkoli je to opravdu kapitální kousek, nádherná ryba se už zmítá v připraveném podběráku.

Pochopitelně je puštěna zpět na svobodu, protože díky kvalitnímu rybářskému vybavení, je radost právě z chytání, ne jen odnášení si úlovků domů.