Dovolená ve vinařském městě

Ten kdo zastává dovolenou převážně v odpočinkovém duchu, by měl určitě zavítat do města Valtice https://lednice.galant.cz/valtice. Toto město se vyznačuje hlavně vínem a žije v něm zhruba 3500 obyvatel. Díky příznivým podmínkách se zde pěstuje víno už od nepaměti a díky blízkých hranicím s Rakouskem sem zavítá ročně nespočet cizích i našich turistů.

Valtice (2)

Toto město je vínem proslulé díky jejich vinařskému středisku, které patří pod Mikulovské vinařské podoblasti. Sídlí zde také střední odborná škola, která se zajímá o víno už od roku 1873 a je jedinou školou tohoto druhu u nás. Zkrátka, kdo chce o vínu něco vědět a chce ho do budoucna pěstovat, začne jeho studium nejspíše na této škole, nebo v zahraničí.

V okolí Valtic se také nachází spousta památek a turistických tras, po kterých se můžete vydat. Buď zvolíte jízdu na kolech, nebo si můžete překrásnou přírodou projít pěšky. V okolí lze také propůjčit loďku na projížďku, nebo můžete svým dětem zaplatit projížďku na koních. Velice navštěvovaným místem se zde stal zámek Valtice, který ročně navštíví tisíce turistů. Mezi další zajímavé památky patří určitě státní zámek Lednice, Janův hrad, či kolonáda na Rajstně. Mimo to zde můžete také navštívit místní vinaře a ochutnat jejich proslulá vína.

Valtice

Ubytovat se můžete v hotelu Galant, který Vám nabídne, profesionální přistup zaměstnanců a také naprostý komfort pokojů. Samozřejmostí jsou pokoje pro páry, ale i pokoje pro rodiny s dětmi. Něco k snědku si můžete dát v místní restauraci, která Vám nabídne tradiční jídla i speciality šéf kuchařů. K jídlu si pak nesmíte zapomenout objednat nějaké místní víno, které ve zdejší oblasti nemůže chybět.

Pokud tedy nevíte, kam se letos vydat na dovolenou, zkuste vyzkoušet Valtice. Zaručeně se Vám tato vinařská oblast bude líbit a určitě si povezete nějakou tu lahvinku vína i domů. Protože ten, kdo ochutná místní víno, už nebude chtít jiné.