Marihuana? Zbavte se předsudků

Konopí se pro svoje léčebné účinky používá již po staletí. Zmínky o tomto zázračném léku můžete najít už v asyrských textech i v řeckých a římských pramenech. Novodobí lékaři však začali s konopím pracovat až v polovině 19. století a stala se oblíbenou bylinou i mezi laickou veřejností. Není se také čemu divit, když má protizánětlivé, hojivé a antibakteriální účinky. Dokáže pomoci například při průjmu, kapavce, roztroušené skleróze, epilepsii a u mnoho dalších vážných nemocí. Své místo našla i při léčení civilizačních nemocí a chorob spojených se stářím.
rostliny marihuany

Co obsahuje?

Semena marihuany, ale i olej z nich jsou jedním z nejlepších zdrojů esenciálních mastných kyselin. Obsahuje také velmi vzácnou kyselinu gamalinolenovou, ale také omega 3 a 6. Též obsahuje i vzácné esenciální aminokyseliny, které jsou pro člověka velmi prospěšné, ale tělo si je neumí samo vyrobit a musí je přijímat přímo z potraviny.
krabička na konopí

V čem nám tedy skutečně pomáhá?

1. Pomáhá léčit zelený zákal
Konopí funguje jako léčba nebo prevence glaukomu neboli zeleného zákalu. Ten zvyšuje tlak v oční bulvě, stejně tak poškozuje zrakový nerv a v konečné fázi způsobuje až ztrátu zraku. Konopí tlak uvnitř oka snižuje, takže se postup nemoci výrazně zpomalí a pacienti neoslepnou.

2. Brání šíření rakoviny
Podle vědců chemické látky pomáhají k rozšiřování rakoviny v těle. Mnoho nezávislých experimentů prokázalo, že buňky se po podání konopí staly skutečně méně agresivní a v některých případech rakoviny dokonce látky v konopí rakovinové buňky zabíjelo.

3. Zmírňuje pocit napětí a stresu
Pacienti, kteří dlouhodobě konopí užívají pro léčebné účely, vám potvrdí, že dokáže ulevit od bolesti a potlačuje nevolnost nebo nechuť k jídlu. Právě proto se často předepisuje lidem, kteří podstupují chemoterapii. Navíc bylo dokázáno, že zmírňuje psychické napětí, takže pomáhá zlepšovat náladu a působí jako sedativum. Ovšem příliš velké množství naopak může pacientům spíše ublížit.