Nábytek, co vám pomůže

Bydlení na malém prostoru může být daleko příjemnější, než se může na první pohled jevit. Nechce to ale nechat všechno ladem, ale pustit se pořádně do díla.

Nábytek, co vám pomůže

Malé byty, konkrétně garsonky, byly vždy kupovány lidmi, kteří buďto neměli peníze, případně si naplánovali život o samotě. V současné době jsou však garsoniéry v docela velkém množství kupovány i rodinami s dětmi. Důvod je jeden jediný – peníze. Koupě donedávna ještě klasického troj pokojového bytu je dnes pro mnoho mladých rodin prakticky nemožná, a to ani když si vezmou hypotéku. Tedy pokud na ni vůbec dosáhnou. A takovém prostoru jsou pak nuceni často žít tři a více lidí, což je velice nepříjemné. Menší prostory se ale dají trochu roztáhnout, chce to jen mít trochu pod čepicí, případně se nechat inspirovat na tom správném místě.

Oblečení

Nejlepším způsobem, jak trochu garsonku nafouknout, je zbavit se věcí, které překáží a nejsou více méně k ničemu. Chcete-li mít doma výzdobu, bolte obrazy, nikoliv velké sochy. Vhodné je rovněž vyhodit všechny klasické skříně a skříňky. Respektive vyhodit není ten správný termín. Vyměnit je daleko lepší formulace. Musíte však vědět za co vyměnit. Vyměnit za vestavěné skříně Sten-skrine.cz.

Nejde o žádný nový druh nábytku, ale v podstatě o klasiku, která se běžně užívá i v našich zeměpisných šířkách. Samozřejmě se nejedná o tak běžný druh nábytku, abyste na něj mohli narazit v každé domácnosti, ale rozhodně to nejsou žádné raritní výrobky, kterých se u nás nachází jen pár. Vzhledem k tomu, že se tento druh nábytku musí cpát do stěn, je nutné vše důkladně proměřit a naplánovat. A to z logiky věci nejen samotné stěny, ale samozřejmě i nábytek. Jde tedy vždy o výrobek na míru, což se sice většinou prodraží, ale zase dokonale zapadne do vaší stěny.

Šatník

Vhodný materiál

Stejně jako jiné druhy nábytku, i vestavěné skříně se dají postavit prakticky z čehokoliv. Možná, že vás zrovna zaplavil pocit, že byste zrovna zde mohli dost ušetřit. Přeci jen, nábytek je ve stěně a krom dveří nejde prakticky vidět. To je sice pravda, ale ani ve stěně není dokonale chráněn, takže v tomto ohledu se nějaké šetření příliš nedoporučuje. Nemusíte volit rovnou to nejdražší dřevo, ale zároveň nemusíte až zbytečně moc šetřit.