Přivoňte ke zdraví

I když je dnešní medicína ve velice pokročilém stádiu a vědci dokáží vyrobit lék téměř na cokoli, lidé se stále více obracejí spíše k medicíně alternativní. Od léků, antibiotik a očkování se tedy odvrací, protože nekorespondují se zásadami zdravého životního stylu a jejich dopady nejsou ještě pořádně prozkoumány. Můžeme se dokonce setkat i s názory, že páchají mnohem více škody než užitku. Cesta z nemoci je tedy jasná: alternativní medicína. Tento pojem ovšem nezahrnuje pouze jeden směr, jak si spousta osob myslí. Nalezneme zde opravdu nespočet různých cest, kterými se můžeme vydat, a druhů. Jedním z nich je i aromaterapie https://www.pulo.cz/, o níž bude dnes řeč.

hlava socha

Jak již ze samotného názvu vyplývá, jedná se o směr, který se zajímá o vůně a jejich propojení se zdravím člověka. Spousta zdrojů aromaterapii označuje jako nejvoňavější medicínu anebo také jako nejpříjemnější medicínu vůbec. Jediným lékem, který je zde využíván, jsou éterické oleje. Ty lze označit přímo za podstatu. Jedná se o vonné oleje, které jsou získávány z nejrůznějších rostlin, z nichž každá má úplně jiné účinky. Setkat se zde můžeme i s rostlinnými oleji, jako je například sezamový nebo třeba mandlový.

Tato technika se zaměřuje na využití nejcitlivějšího z našich smyslů, kterým je čich. Prostřednictvím vůně můžeme v člověku vyvolat pocity, vzpomínky anebo jej uklidnit. Toto je první reakcí. Dále se vůně přenáší do mozku, kde pracuje s naším podvědomím a zaměřuje se na zklidnění nervové soustavy. V poslední řadě se aroma dostává do našich plic, odkud je krví odnášena do konkrétních orgánů.

Olej z levandule

Aplikace ale může probíhat i jinými způsoby než jen inhalací, která je ovšem nejrychlejším způsobem. Dalším, a pro spoustu osob příjemnějším, způsobem využitý éterických olejů, jsou masáže. Uvolnění tady tedy může být jednodušší.

Budete-li chtít tuto medicínu vyzkoušet na vlastní kůži, zaměřte se na to, abyste měli při ruce opravdu kvalitní esenciální olej, který sice není zrovna nejlevnější záležitostí, na druhou stranu si ale můžete být jistí tím, že nebude obsahovat žádné chemické látky, bude vyráběn šetrně a tak, aby si zachoval co nejvíce prospěšných látek a nebude ničím naředěný. V nadcházejících studených měsících se jistě vyplatí pořízení borovicového oleje, který napomáhá léčit nachlazení, stejně tak jako eukalyptus. Grep se bude hodit jedincům, kteří mají sklony k podzimním depresím a náhlým změnám nálad.