Za hypotéku můžete ručit i hodnotným pozemkem

Chystáte se na půjčku? V tom případě jistě intenzivně přemýšlíte nad tím, jak vyřešit ručení za úvěr, který si vezmete.

dolary

Když požádáte o půjčku v bance, tak to znamená, že musíte mít dostatečnou bonitu, a musíte za svou půjčku poskytnout vhodnou záruku – musíte například ručit nemovitostí, kterou právě stavíte, a k tomu všemu ještě dostatečně hodnotným pozemkem, na kterém tato nemovitost stojí. A pokud žádnou stávající nemovitost nemáte, tak byste měli poskytnout spoluúčast v minimální stanovené výši.
Mnoho lidí ovšem v bance nepochodí právě kvůli tomu, že mají nízkou bonitu. Přirozeně se tak začnou poohlížet po alternativách v podobě nebankovního úvěru.
Jaké podmínky musíte splnit, abyste mohli žádat o nebankovní úvěr?
Sjednat si půjčku v nebankovní společnosti je mnohem snazší než si ji sjednat v bance. Podmínky takové půjčky jsou mnohem jednodušší a přehlednější. Vlastně jsou jenom dvě.

Ta první je jasná, když žádáte o libovolný úvěr, musíte mít dostatečný příjem pro jeho splácení. Pokud tedy žádáte o opravdu hodně vysokou částku, měl by s její výší korespondovat i váš příjem – ten musí být tedy také vysoký. Naopak u nižších půjček je možné splátky rozložit až na třicet let tak, že měsíční splátka i s úrokem bude opravdu zanedbatelná.

mince

Druhou podmínkou je dostatečná záruka za požadovaný úvěr. Ručit musíte nemovitostí. Důležité je, aby její hodnota odpovídala výši částky, o jakou máte zájem. Vlastně můžete získat půjčku až do výše sedmdesáti procent aktuální odhadní hodnoty vámi zvolené nemovitosti. Jako záruku si tedy můžete zvolit prakticky libovolnou nemovitost, záleží pouze na vašem uvážení, a samozřejmě přirozeně i na tom, co zrovna máte „po ruce“. Takže si můžete sjednat hypotéku na byt, hypotéku na pozemek anebo třeba i hypotéku na garáž.
Nicméně může dojít i k situaci, kdy máte nízký příjem anebo žádnou nemovitost nevlastníte. I to se stává. A dokonce i taková situace má řešení: ve svém okolí musíte najít ochotného spoluručitele anebo spoludlužníka, kteří se svým majetkem anebo příjmem zaručí za vaši půjčku.