Celoroční mobilní domy konkurují hypotékám

Nízké náklady na bydlení

Pravděpodobně se nenajde nikdo, kdo by nechtěl ušetřit finance tam, kde to výrazně neomezuje život, a nevyžaduje zvláštní úsilí a výdej energie. Nejvyšší částky vydáváme každý měsíc na nájem, energie včetně vytápění, a na potraviny. Možná byste žasli nad tím, že právě na potravinách lze výrazně ušetřit, např. omezením konzumace masa, zvýšením příjmu luštěnin a celozrnných obilovin, na úkor sladkostí, alkoholu a kávy. Na toto téma lze dohledat celou řadu nápadů, jak se zdravěji stravovat, a zároveň snížit náklady na potraviny, ale to není zdaleka vše, kde si můžeme usnadnit život.

růže na zahradě

Vsaďte na bydlení ve vlastním – nájemní bydlení představuje obrovskou životní zátěž, jednak tím, že musíte pravidelně hradit vysoké částky někomu do cizí kapsy, dále tím, že si nemůžete dovolit v pronajatém objektu jen tak podle svého provést stavební úpravy a dispoziční řešení, a pak neustálým (chronickým) stresem, že pronájem může být kdykoli vypovězen, a vy si budete muset hledat něco jiného, jinde, navíc už jste zřejmě zvyklí na své působiště a zaběhnutý režim.

kyblík s jahodami

Hypotéka může být past – zadlužit se hypotékou znamená závazek na zbytek života, a někteří lidé ji přirovnávají k úpisu s ďáblem. Splátky úvěru jsou poměrně vysoké a vyžadují stabilní příjem, ale hlavně pevné zdraví, které vám jej zajistí. Dokud jste zdraví a mladí, zdá se to bez problémů, ale ztráta zaměstnání, hospodářská krize, chronická nemoc a neschopnost zapojit se do pracovního procesu – to vše může přijít neočekávaně a rychle. Vyhněte se raději nástrahám pasti a snažte se pořídit vlastní bydlení jednodušším způsobem, třeba ve formě mobilní dřevostavby. Je to stále jeden z nejlevnějších způsobů, jak se vyhnout nájemnímu bydlení a značnému zadlužení. A pokud se domníváte, že jde o druhořadé provizorium, sjednejte si prohlídku vzorového mobilního domu celoročního lavarohouse.cz, ať máte jasnou představu o skutečné realitě.