Nezařazené 0 comments

Co používat, když zanevřete na Instagram


1.       Tumblr (tzv. Mikroblogging stránka)


Na Tumblru naleznete rozsáhlou síť blogů na naprosto rozličná témata. Některé příspěvky jsou vážné, jiné mají naopak za cíl pobavit. Více než polovina jeho uživatelů je mladší 25 let. V roce 2017 mělo na Tumblru svůj vlastní blog 335 miliónu uživatelů.


Na této síti můžete sdílet texty, videa, živé vysílání nebo zvukové soubory. Stejně jako uživatelé Instagramu zde můžete používat hashtagy. Každému registrovanému uživateli se zobrazí Dashboard. Na této stránce se zobrazují vaše příspěvky i příspěvky lidí, které sledujete.
flickr logo


Zvláštní funkci má Reblog. Na Tumblru je několik blogů, jejichž cílem je sběr obrázků na určité téma. Obsah se tak šíří komunitou extrémní rychlostí. Bohužel s tím souvisejí i stinné stránky. Tím, že procházíte obrovské množství blogů, můžete narazit i na příspěvky, které jsou na jiných platformách zakázané (např. pornografie).


2.       Pinterest (zdroj inspirace pro spousty lidí)


Často je srovnáván s Instagramem, ale tyto služby se v mnoha ohledech významně liší. Jde zde jen o prohlížení si obrázků a hledání inspirace z oblasti cestování, vaření, zařizování domů a bytů apod.


Funguje jako nástěnka nápadů, receptů a rad, které jsou vyobrazeny v obrázkové podobě, nikoliv ve formě textu nebo videa. Obsah lze vyhledávat pomocí pinů (vlastní verze hashtagů). Na Pinterest můžete uložit dokonce i fotku z jiných webových stránek.


Pinterest na rozdíl od Instagramu nenabízí žádné filtry a úpravy fotek. Předpokládá se, že fotky, které na něm mají být sdíleny, už disponují určitou kvalitou.
pinterest z kostek


3.       Flickr


Byl jedním z prvních serverů Web 2.0, který umožňoval používat štítky. S touto online službou můžete upravovat fotky a videa v reálném čase a sdílet je buď s pár lidmi, nebo s velkým množstvím lidí. Uživatelé mohou procházet vlastním výběrem obrázků, komentovat, hodnotit nebo doporučovat je dalším uživatelům.