Proč je nebankovní hypotéka bez registru tak žádaná?

Mít vlastní bydlení je snem mnoha lidí. Někteří si jej splní i za pomoci hypotéky. Jakmile o ni však půjdou zažádat, zjistí, že jich existuje spousta druhů. Jedním z těch bezesporu nejoblíbenějších a nejpopulárnějších je nebankovní hypotéka bez registru hypotekybezregistru.cz. A není divu. Výhody, které nabízí, skutečně přitáhnou mnoho lidí.peníze v dřevěné truhličce

Tou hlavní odlišností oproti ostatním je fakt, že není vyžadována kontrola jména a rodného čísla žadatele http://www.op-vk.cz/cs/zadatel/dokumenty-pro-zadatele/prirucka-pro-zadatele-op-vk/ v registru dlužníků. To je seznam, na kterém jsou lidé, kteří mají či v minulosti měli nějakou nezaplacenou pohledávku. Je samozřejmé, že po zaplacení všech dluhů je možné požádat o výmaz, dělá to však jen málokdo. Málokdo totiž ví, že je to nutné k tomu, aby bylo vaše jméno z registru odstraněno.

Pokud jde o nejrůznější finanční služby, pak zde to slouží jako jedna z forem kontrol, zda je žadatel o úvěr schopen dohodnutou částku splácet. Spolu s doložením měsíčního příjmu žadatele pomocí jeho výplatní pásky je to dobrý způsob, jak si udělat poměrně přesnou představu o jeho finanční situaci. A na základě toho se pak rozhodnout, zda mu daný úvěr dát či nikoliv.dům na prodej

Je samozřejmé, že to neschvalují lidé. Pracovník firmy jednoduše zadá veškeré potřebné údaje do počítače, který mu následně vyhodnotí, zda je půjčka schválená či nikoliv. A pokud je v registru, byť třeba ne vlastní vinou, může se s těmito penězi rozloučit.

Není proto divu, že je hypotéka bez registru tak žádaná. Koneckonců, nikdo nemůžeme vědět, zda tam nejsme dosud vedeni například proto, že jsme se před lety o pár dní opozdili s platbou za vodu. Pro tyto lidi tak představuje jedinou možnost, jak přijít k vlastnímu bydlení.

Než však o ni půjdete zažádat, zamyslete se, zda jste skutečně schopni svým závazkům dostát. Sankce za jejich porušení jsou totiž v tomto případě dost tvrdé.