Hlubší patra internetu

Celá řada lidí si myslí, že internet je pouze Seznam, Google, případně sociální sítě typu Facebook, ale v tomto ohledu se mýlí, a to dokonce hodně. Naopak, stránky, které běžný smrtelník navštěvuje, jsou pouhou špičkou ledovce. Daleko zajímavější informace a možnosti vás čekají v dalších částech celosvětové sítě, kam se ale jen tak nedostanete. Nejedná se pouze o pár zajímavých webů, ale o stovky milionů stránek, které běžnou cestou nenajdete. Ano, temná část internetu, která není běžně vidět, skrývá násobně více webů než standardní internet pro běžné uživatele. Je jen na vás, jestli budete chtít nahlédnout pod jeho povrch, nebo zůstanete na stejné úrovni jako většina.
Procházení internetu
Hlubšími patry ne ní samo sebou vždy míněn nelegální obsah. Většina stránek i na této úrovni obsahuje primárně legální obsah, který zahrnuje standardní věci. Abyste se ale na tyto stránky dostali, budete si muset stáhnout speciální prohlížeč, se kterým se můžete podívat hlouběji. Běžně se jich dá sehnat více, takže výběr záleží v podstatě jen na vás.
V zajetí internetu
Dejte ale na recenze uživatelů a vyberte si, pokud možno ten nejbezpečnější
. Přeci jen, internet je zrádné místo a nikdy nevíte, kdy se vám na počítač může dostat zákeřný virus. S bezpečným prohlížečem máte vyšší šanci, že bude včas odhalen a zlikvidován, nebo že vás prostě a jednoduše mine.
Zapnutý vyhledávač
Falešné stránky
I přesto, že na Darknetu je většina webů v podstatě bezpečné a jejich obsah je alespoň co se týče našeho zákona v pořádku, stále tam najdete celou řadu stránek, které rozhodně příliš legálně nepůsobí. Na běžném internetu si nemůžete jen tak jednoduše založit web, na kterém budete prodávat kupříkladu zbraně nebo drogy. Zde to ale možné je. Ovšem pozor, nejen provozování, ale i nakupování je nelegální. Navíc některé stránky, které propagují třeba prodej drog, jsou vedeny speciálními policejními útvary, takže si dávejte velký pozor, co kde chcete nakoupit.