Jak poznat, že je Váš partner ten pravý?

Máte-li partnera a přemýšlíte, zda-li jste si vůbec vybrali dobře, už to možná může být signál, že jste si dobře nevybrali – samozřejmě, že jisté pochyby jsou občas normální, ale pochybovat stále už zavání problémem. Pokud Vás však jen zajímá, jakými rysy se vykazují partneři, kteří s Vámi jsou spříznění, směle čtěte dále.
 držení za ruce
Vzájemná pomoc a podpora
Pokud potřebujete s něčím akutně pomoci a Váš partner má zrovna čas a pomoc je v jeho silách, vždy se Vám pokusí alespoň nějak pomoci. To samé, pokud potřebujete s něčím poradit nebo ohledně něčeho podpořit – u nespřízněného páru to dopadá tak, že jeden /či oba/ nemají na toho druhého čas a nemají o něj ani moc zájem a nejsou si vzájemnou oporou. Samozřejmě, že někdy nastane chvíle, kdy jeden z páru prochází těžkým obdobím a není schopný plné podpory, v normálních případech by však pomoc a podpora měla být samozřejmostí. Vztah je tu totiž od toho, že už na nic nebudete více sami.
pár na kole
 
Shoda v základních a důležitých věcech
S partnerem byste měli mít stejné, nebo alespoň podobné pohledy, názory a postoje ke světu. Je samozřejmé, že s každým se neshodnete úplně ve všem, ve většině záležitostí byste si však měli s partnerem rozumět. Zde platí zásada, že byste měli být tak stejní, abyste se měli rádi, a tak rozdílní, abyste se doplňovali. K tomuto bodu si můžete například oba udělat MBTI test.
 
Podobný smysl pro humor
Humor je koření života a značně pomáhá překonat i těžké chvíle, sbližuje a harmonizuje – proto byste měli být schopní se se svým partnerem společně zasmát.
 
Určitá spřízněnost
Další věc, které je dobré si všímat, je určitá spřízněnost – ta, která se ale nedá vyjádřit slovy, protože je až za nimi. Nevíte jak, ale jakoby šestým smyslem cítíte, že s tímto člověkem jste se měli potkat a měli byste s ním strávit zbytek života. Dalším ukazatelem je i to, že si rozumíte i beze slov, přičemž aniž by partner promluvil, vy sami prostě víte, co chtěl říct.