Podzimní výzdoba domu

Podzim je krásné roční období, plné barev ale mnohdy i deště a mlhy. Začátek podzimu je ideální k vytvoření podzimní výzdoby, která prosvětlí celý domov a zlepší vám náladu v deštivých dnech. Inspirujte se přírodou a pusťte si do domu oranžovou, červenou, žlutou a zelenou barvu. K dekoracím můžete použít různé materiály, na podzim je ale dostatek právě těch přírodních, které jsou nejen zdarma na každém rohu, ale také jsou opravdu nádherné.

dýně s listem v trávě

Dýně

Dýně jsou teď na pozdila každém rohu. V obchodech je koupíte velice levně, jak ty jedlé, tak ty okrasné. Pokud si chcete u tvorby výzdoby užít trochu zábavy třeba s dětmi, pak můžete dýně vydlabat a vyřezat jim strašidelné obličeje. Ty se vystavují na hallouween ale dnes už je vidíme od konce září. Pokud chcete mít výzdobu více do našich tradic, pak naaranžujte dýně jen tak do květináče či na okno. Jsou krásně barevné a oživí váš dům.
oranžová mochyně

Rostliny

Květiny a jiné rostliny nás obklopují od jara do podzimu. Na podzim kvete především vřes, ale na zahradě můžete také objevit krásné oranžové lampionky – mochyně, které se dají využít do různých dekorací. Jakmile zaschnou, jsou využitelné spoustu let. Neztrácí totiž barvu a jsou neustále stejně krásné. Využít můžete různé suché trávy v kombinaci právě s mochyní. Další možností je naaranžovat vřes spolu s jinými rostlinami a třeba s výše zmíněnou dýní.
kaštan na černém pozadí

Listí, kaštany, šípky a další

Vypravte se do přírody. Najdete v ní velké množství přírodních materiálů, které můžete k výzdobě domácnosti použít. Krásné jsou třeba šípky, které pravidelně používám do podzimních ale i zimních dekorací. Barevné listí můžete smotat do růžiček a doplnit třeba právě šípky, kaštany či žaludy. Použít můžete klidně i čerstvé ořechy, jablka či hrušky. Výhodou takových dekorací je především cena, která je samozřejmě téměř nulová a z přírodních surovin vytvoříte v podstatě cokoli.