Sourozenecká láska a její úskalí

Ten, kdo je jedináček, toto téma možná nepochopí, avšak z jistého úhlu pohledu si myslím, že by to mohlo být přínosné pro všechny. Dnes se totiž budeme věnovat pojmům, jako jsou nevlastní a vlastní sourozenci, rozvod, samoživitelky apod.
dítě mezi rodiči
Pokud tedy máte to štěstí, že nejste na rodiče sami, věřte, že máte velké štěstí, i když však občas se stane, že jsou sourozenci spíše na obtíž, nežli ku prospěchu (ale o tom později). V rámci celé láskyplné rodiny se povětšinou sourozenci mají velmi dobře, a dle toho spolu také vycházejí. Často se tak stává, že se spojí proti rodičům, nebo že ten starší je příkladem pro mladšího, díky čemuž dochází k tomu, že oba dva jsou sami sobě přínosem.
hrající si sourozenci
V případě, že žijete v neúplné rodině, tedy, že bydlíte jen s jedním rodičem, tak často dochází k tomu, že jako hlavní vás má jen jeden z nich, což je povětšinou matka. Tato osoba to však nemá vůbec jednoduché, jelikož vám musí vysvětlit, co se to vlastně stalo, a jak to všechno bude pokračovat dál. Většinou se tedy děti dříve či později zadaptují, a snaží se tuto těžkou životní situaci alespoň nějakým způsobem zvládnout.
Pokud jste však stejně jako já případem, kdy jste se narodili do nové rodiny, která však má za členy i děti vašich rodičů z předchozích vztahů, není to úplně nejlepší situace, avšak věřte tomu, že vá to do života jen a jen posílí. Dojde totiž k tomu, že se stanete samostatnějšími dříve, než tomu bývá obvykle. Navíc si snad vytvoříte dobré vztahy s vašimi sourozenci, avšak pozor, lehce se může stát, že vás oklamou.
úplná rodina
Já jsem kupříkladu po celý život se svými nevlastními sourozenci vycházela velmi dobře, avšak v posledních pár letech mezi námi došlo až k příliš mnoha konfliktům, které bohužel mají za důsledek absolutní přerušení naší komunikace. A jaké máte vztahy vy se svými sourozenci?