Mobil jako dárek

Mobilní telefon mám ráda a dostala jsem ho už v šesté třídě. Byla jsem za mobilní telefon opravdu velice ráda, protože jsem netušila, že mi ho rodiče chtějí pořídit. O to více jsem byla překvapená, kdy jsem slavila své narozeniny a otevřela jsem jeden dárek. Sice jsem tam měla samozřejmě více dárků, které jsem si ani nepřála, ale potěšily mě. Protože jsem totiž od přírody opravdu velice skromný člověk, takže jsem si myslela, že dostanu jen jeden anebo maximálně dva dárky. A ne zrovna pět nebo šest dárků. A nejraději jsem byla, když jsem rozdělala dárek, kde byl mobilní telefon.

Mobil byl prima dárek.

A vůbec jsem tomu nemohla věřit, a ještě jsem se rodičů ptala, jestli je to vůbec pravda, že mi pořídili mobil A proto se na sebe podívali a usmáli se, protože oba dva tušili, že tomu nebudu věřit. Já a mobilní telefon? To jako vážně? Byla jsem šťastná a přemýšlela jsem, co jsem udělala tak skvělého, že si zaslouží mobilní telefon. Jinak jsem se rodičů zeptala, jak tě to napadlo, že mi pořídí mobilní telefon.

Za mobil jsem ráda.

A rodiče pokrčili jenom rameny a řekli, že už mám na to věk. A že také se tam můžu učit různé věci. Rodiče mi ihned ukázali různé mobilní aplikace, které si mám stáhnout do mobilního telefonu, abych se prý lépe učila a taky mi ukázali, že je tam v mobilním telefonu taky kalkulačka. Tohle se mi opravdu vyplatí, protože my v matematice na základní škole můžeme používat kalkulačku, když to jsou velice složité příklady. Myslím si, že mobilní telefon mi už má opravdu mnoho lidí, takže si myslím, že je opravdu velká škoda, když je mobilní telefon třeba zakazován malým dětem. Podle mého názoru mobilní telefon jenom pomáhá a zabaví skvěle děti. Vemte si, kdyby mobily byly zcela normální před padesáti lety. Věřte mi, že v tu dobu by ho měl taky každý, i děti. Tohle je prostě dobou a nikdo to nezastaví.