Pečujte o sebe i zevnitř

Slyšeli jste někdy slovo kolagen?
S jeho propagací se v posledních zhruba dvou letech doslova roztrhl pytel, a celebrita, která ho nepropaguje, jako by nebyla. On je kolagen ale důležitou součástí lidského těla. Bez dostatku kolagenu budete vypadat starší, zhorší se kvalita vaší pokožky, nehtů a vlasů, a v neposlední řadě se jeho deficit výrazně projeví na kondici vašich kloubů. Je třeba jej doplňovat, ale musíte dbát na to, abyste si vybrat dostatečně kvalitní kolagen.

žena a vrásky

Jak vybrat kvalitní kolagen?
– Dbejte na to, aby byl vyroben postupem, díky kterému si zachová dostatek účinné látky. Nejlepší je hydrolyzovaný kolagen, což znamená, že nejde o nápoj ale o kolagen v podobě prášku či tablet.

– Vyberte si kolagen, který je vyrobený z mořských ryb. Právě takto vyrobený kolagen je ten nejlepší.

– Prohlédněte si recenze a klinické studie vybraného kolagenu, tak zjistíte, jestli jde skutečně o kvalitu nebo jen o dobrou reklamu.

tablety kolagenu

Orca collagen je vysoce kvalitní kolagen, který je vyrobený z mořských ryb, a je k dostání ve formě prášku. Ten se smíchá s vodou a je připravený k použití. Kolagen je potřeba doplňovat denně, a přesnou dávku potřebnou přesně pro vás by vám měl být schopný říct váš lékař po testech. Čím dříve začnete kolagen užívat, tím dříve uvidíte výsledky. Začnete s jeho užíváním ještě před třicátým rokem, protože jeho hladina začne klesat, což se začne velmi rychle projevovat na vašem vzhledu i zdravotním stavu. Vrásky se objevují právě už okolo třicátého roku, a eliminujete je dostatkem kolagenu. Je také skvělou prevencí kloubních onemocnění, která se objevují v důchodovém věku. Dbejte na to, abyste měli dostatek kolagenu, který vám může značně usnadnit pohyb ve stáří, a může být skvělou prevencí onemocnění kloubů, která mohou vyústit až v nutnost operace a výměny kloubu. Prevence je mnohem snažší.