Nádherná unikátní a naprosto originální dekorace

Jistě každý z Vás již někdy navštívil některý z našich českých hradů a zámků a všiml si, že na každém hradě či zámku v jedné či v několika komnatách či místnostech visí na zdi nádherné a naprosto dokonale vytvořené výjevy na jakoby kobercích. Tyto koberce se nazývají tapisérie, nebo chcete-li gobelíny a jde o ručně tkané nástěnné koberce, které plní nejen funkci dekorací, ale také pomohou izolovat tepelně a i zvukově místnost, ve které jsou umístěny.

Technika výroby tapisérií jde dohledat dokonce až do období tři tisíce let před naším letopočtem. Z vykopávek vyplývá, že staří Řekové i Egypťané se tkaní tapisérií věnovali už v tomto období. K nám do Evropy se toto umění dostalo až někdy na počátku třináctého století, tedy v období gotiky a rozvíjelo se i dále v období renesance a baroku, kdy začaly vznikat tak zvané manufaktory neboli výrobní dílny, kde byly tkány ty nejnádhernější gobelíny, ze kterých se některé dochovaly až do dnes.

Opravdu pravý originální gobelín se zhotovuje na tkalcovském stavu, i když se tato výrobní technika podobá spíše paličkování, tak díky tkalcovskému stavu, na kterém jsou napnuté osnovy nití, mezi kterými se proplétají další různě barevné nitky namotané na jakoby člunku, díky nimž posléze vzniká nádherný barevný vzor na tomto koberci, se tato technika prostě nazývá tkaním.

Naše společnost se ručním tkaním a renovací historických tapisérií, koberců a jiných unikátních textilií zabývá již více než sto let. Naší specializací je velmi jemné tkaní tapisérií dle jakýchkoliv předloh a návrhů a restaurování nejrůznějšími technikami. Prostě a jednoduše vytváříme nádherné koberce a gobelíny na zakázku, aby si každý mohl dopřát mít doma toto umělecké dílo na zdi. Vstupte k nám a prohlédněte si galerii naší práce a přečtěte si skvělé reference na naši společnost. Uvidíte, že i Vaše kancelář či dokonce Váš interiér prohlédne s touto dokonalou dekorací a stane se naprosto unikátním.