Nakupujte semínka tam, kde je to správné

Jsou základem, který však mnoho lidí podceňuje. Právě to, jaké vyberete semena na klíčky, se odrazí v kvalitě samotné rostliny, kterou z těchto prostředků vypěstujete. Není vám proto lhostejné, do jakých prostředků investujete? Pokud nikoliv, udělejte si jasno v tom, co vlastně očekáváte. Co je pro vás při pěstování opravdu důležité?
Rychlý růst rostliny?
Co nejmenší starost o rostlinu
Možnost pěstování mnoha rostlin najednou?
Co nejmenší potřebný prostor pro klíčení?
Potřeba letmého zalévání?
cibulky s klíčky

Semena na klíčky je možné zakoupit v nejrůznějších provedeních, ale co je nejdůležitější je způsob skladování. To je základ, který byste neměli podceňovat, neboť mnohdy na tom stojí veškerý úspěch. Je tedy rozumné zkontrolovat si, od koho semínka opravdu kupujete, a právě na základě zjištění kvality si vybrat určité produkty.

Není dobré šetřit za každou cenu

Možná si říkáte, že to, co nyní ušetříte na pořizovací ceně, budete moci později využít na hnojiva či jiné přípravky určené k pěstování. Je to však opravdu nutné? Nebude lepší již na začátku pořídit kvalitní produkty se vším všudy? Určitě to má určitý význam, a proto neváhejte, a jestli chcete pěstovat kvalitně, dbejte na to nejzákladnější, čímž jsou pěstební potřeby určené ke klíčení. Právě to je výchozí produkt, který by měl být ze všeho nejkvalitnější.
rozvoj klíčků

Hledejte to nejlepší

Nedokáže vámi vybraný obchod zodpovědět jednoduchou otázku, kterou je původ semínek? Pakliže tomu tak je i ve vašem případě, měli byste si vybrat jiný obchod. Právě tak se nebude moci stát, že byste udělali někde při výběru chybu. Znát totiž původ je číslo jedna, na což byste neměli zapomínat, když je vaším cílem vskutku kvalitní a z dlouhodobého hlediska bezproblémový proces růstu rostliny. Ten je totiž podmíněn i tím, odkud vámi vybrané produkty určené ke klíčení pochází.