Nezařazené 0 comments

Nepodceňujte pravidla pro balení zásilek

Možná vás napadá, co může být obtížného na docela obyčejném zabalení balíku, který bychom rádi odeslali přepravní službou. Strčit zásilku do krabice, zalepit ji a odeslat přece musí zvládnout každý. Kdo se však někdy stěhoval, nebo zboží odesílal, a má zkušenosti s tím, jak snadno se může přepravovaný předmět poškodit, přistupuje k této věci mnohem zodpovědněji.
přepravní palety

Nová krabice

Více než 95 procent veškerých zásilek putuje napříč republikou ve starých papírových krabicích, obvykle již někde použitých a patřičně pomačkaných, nebo dokonce poškozených. Platí tu jedno nepsané pravidlo, že při přepravě záleží především na vnější obálce či kartonovém obalu. Pokud je krabice nová, z vícevrstvé vlnité lepenky, máte více než poloviční jistotu, že zboží zůstane neporušené. Dvou a třívrstvé kartony se používají pro běžné zásilky, většinou velké a lehké předměty. Pro těžší a křehčí výrobky je lépe sáhnout po pěti až sedmivrstvém kartonu. Měli byste také vědět, že cokoliv zabaleného jen do plastové fólie, byť by to byl třeba pytel granulí – krmivo pro zvířata, nemáte nárok na uplatnění případné reklamace při poškození zásilky.
stěhovací krabice

Polstrování

Krabice by měla být dostatečně velká, ideální je vzdálenost mezi krabicí a přepravovaným předmětem 5 – 8 cm z každé strany, a to i ze dna. Výplň by měla v ideálním případě tvořit vrstva bublinkové fólie, zmačkaných novin, kousky pěnové hmoty nebo PUR pěny. Bedna by však neměla být příliš velká, aby se předmět uvnitř příliš samovolně nepohyboval a pohybem pak nezdeformoval a nepoškodil vnější obal.

Lepicí páska a staré štítky

Ještě, než krabici zalepíte, odstraňte všechny staré štítky s čárovými kódy, a se jmény nebo adresami. Mohly by být matoucí a řidič přepravních služeb pak nebude přesně vědět, odkud a kam zásilka směřuje. Jakmile to uděláte, přelepte všechny volné hrany silnou lepicí páskou, tedy všechny spoje, klopy a tenká místa, která by se mohla protrhnout. 

Speciální zásilky

Za speciální zásilku se považují např. pneumatiky. Pokud přepravujete samotné pneu (vnější obutí), zabalte je po dvou do jedné krabice. Pokud však posíláte pneumatiky i s ráfky (disky), musíte zabalit každé kolo zvlášť.