Nezařazené 0 comments

Sportem ku zdraví


Vždy platilo, že mladí, tedy hlavně děti, jsou neustále v pohybu a starší ročníky na sport moc nedají. V posledních letech se ale kormidlo otočilo o 180° a zatímco mládež většinou sedí doma u počítačů nebo herních konzolí, střední generace se sportu začíná věnovat čím dál tím více. Tento trend je z jedné strany potěšující, ale z té druhé hrozivý. Děti, které neznají pohyb tloustnou a začínají získávat díky sedavému způsobu života i zdravotní problémy typu cukrovka. Pokud máte takové dítko doma, měli byste s ním začít sportovat co možná nejdříve, jinak se v dospělosti bude trápit.

skok na kole

Venkovní aktivity

Pokud je hezky a máte poblíž svého bydliště třeba park, můžete svého potomka vzít tam. V parku se dají provozovat různé sportovní aktivity. Lze tam jak běhat, tak i posilovat. V případě, že máte oba kola, provětrejte je. Jízda na kole je ideálním způsobem, jak nabrat kondici. Na rozdíl od běhání jízda na horském nebo závodním kole tolik nezatěžuje klouby, a navíc se tak můžete dostat i do zajímavých lokalit, kam byste jinak normálně nezavítali.
boty u čínek

Domácí trénink

Venku nemusí vždy panovat podmínky pro sportování, ale to není důvod k zahálce. I doma se totiž dá poměrně dobře sportovat, často k tomu není ani k tomu nebudete potřebovat nic extra. Theraband nebo ketball jsou vhodné k posilování a nic moc nestojí. Ani činky už nejsou tak drahé jako dřív. Zlepšit výkon své kardiovaskulární soustavy jde doma také a není to vůbec složité. Stačí si pořídit rotoped. Běžně se dají tyto stroje sehnat i za dva až tři tisíce, ale chcete-li mít doma alespoň zlatý střed, rotoped pod pět tisíc nekupujte. Ten by už měl mít dostatečně velkou nosnost i pro lidi s větší nadváhou a zároveň by měl disponovat i měřičem srdečního tepu.

Možností, jak se hýbat je dost jak venku, tak i doma. Díky tomu můžete do sportovních aktivit zapojit i svá dítka, která možná ze začátku budou trochu remcat, ale nakonec budou rádi, že jsou v kondici a cítí se daleko lépe.