Nezařazené 0 comments

Nejčastější lži při nákupu oblečení

1.      Do toho shodím, přiberu a tak dále
Neshodíte, nepřiberete, břicho do toho také nezpevníte a svaly nenaberete. Jistě, pokud už jste se rozhodli se sebou něco dělat, je jistě v pořádku si vybrat dopředu jeden nebo dva motivační kousky, ale  to je něco jiného, než když se nám něco líbí a odmítáme se smířit s tím, že v nabídce to mají jen o velikost menší nebo větší. Tak přestaňme lhát sami sobě, že než na sebe vezmeme ten crop top, tak budeme mít břicho jako Kendall Jenner a než oblékneme tričko bez rukávů, budou naše bicepsy připomínat ruce Terminátora. Nikdy na to nedojde, a akorát se nám doma hromadí přebytečná látka.
rukávy košile.jpg

2.      Je to ve slevě
Pokud vám neplatí za to, abyste si oblečení vzali domů (a v tom případě chci adresu), tak sleva vždycky stejně znamená, že za oděv budete muset zaplatit. Pokud objevíte ve výprodejích něco, co se vám líbí, a je to váš styl, jasně, jděte do toho. Nemá ale smysl si v akci kupovat lodičky a pouzdrovou sukni, když devadesát procent času trávíte v mikině a teniskách. Stejně tak botasky a sportovní mikina jsou super, pokud vás pohyb baví, ale když běháte maximálně do kavárny pro kávu a croissant, tak jsou to asi vyhozené peníze.
barevné látky.jpg

Mohlo by se hodit
Variace na předchozí bod. Vidíte krásné dlouhé večerní šaty za polovic, a musíte je mít, i když naposledy jste na plese byli před deseti lety, a to na tom maturitním. Nebo naopak jste osmistovku naposledy uběhli na střední, a to ještě z donucení, a jógu bytostně nesnášíte, ale ty legíny jsou za pakatel. Pokud chcete změnit svůj životní styl nebo někam vyrazit, tak by oblečení mělo následovat plán, nikoli naopak. Extrémem je pak nákup zboží, které by se mohlo hodit někomu jinému. Proboha, vaše dcera je ve školce, tak proč pro ni teď vybírat, v čem bude jednou maturovat? Stejně si nakonec vybere podle sebe.