Stěhování na klíč aneb stěhovákům nemusíte pomáhat

Stěhování na klíč je službou, která je pro některé z nás příliš drahá. Ne vždy jsou však uspořené peníze výhodnější, než komplexní služba. Pojďme posoudit, co takové přestěhování na klíč obnáší:

Rozmontování nábytku – máte-li doma pouze jednu šatní skříň, dvě komody, jeden prádelník, dva noční stolky a jednu postel typu válendy, a máte k dispozici vlastní tažné zařízení a přívěsný vozík, stěhování bytů v Praze Odnes to na klíč se vám pravděpodobně nevyplatí. Pokud si poradíte i s přemístěním těžké automatické pračky, pak stěhováky volat nemusíte vůbec. Pak jsou ale domácnosti, které vyžadují přestěhovat vestavěné skříně na míru a kompletní kuchyně, a to už není jen tak. Demontovat takový nábytek vyžaduje letité zkušenosti a praxi a stěhovací firmy jsou navíc pojištěné pro případ, že by cokoli nevyšlo, jak by mělo.

kartonová krabice

Montáž bytového zařízení – stěhovací firma může dle domluvy připojit spotřebiče, zapojit odpady a vodovodní baterie, namontovat garnýže, svítidla, zrcadla, police a další bytová zařízení. Toto ocení lidé zejména v panelových bytech, kde se musí vrtat příklepovou vrtačkou do betonu, anebo senioři či maminky samoživitelky, co nemají ve své blízkosti žádnou mužskou šikovnou ruku.

žena v autě

Extrémně těžké předměty – když se stěhují zabalené věci do kartonových krabic, zvládne to kde kdo, protože hmotnost plně naložené krabice obvykle nepřesahuje patnáct až dvacet kilo. Ovšem takové metrážové koberce o větších rozměrech, pultové mrazáky, rozkládací (nerozebíratelné) pohovky, automatické pračky, velké televize, trezory či klavíry, to už si vyžádá skutečné siláky.

Balení věcí – mezi námi existují lidé, kteří na balení věcí nemají dostatek času a jsou například velmi pracovně vytíženi. Touto prací lze pověřit stěhovací firmu, někdy stačí doslova předat klíč od bytu a o nic víc se nestarat. Nemusíte ani nikde shánět balicí a výplňový materiál.