Nezařazené 0 comments

To, co vložím na internet je pod mou kontrolou

Tak toto by si rozhodně neměl nikdo myslet. Ať to je či není zaheslované, ať už je to na jakkoli soukromé adrese, je mnoho způsobů jak se k takovým informacím a souborům dostat.
Nejlepší informační portál o lidech všeho druhu je samozřejmě facebook. Chcete-li se něco o někom dozvědět, běžte tam. Nejsme si snad ani vědomi, kolik věcí tam o sobě napíšeme a už vůbec, že většinu z nich bychom normálně jen tak někomu neřekli.

dívka s fotoaparátem
Nastavení facebooku

Má rozhodně tu výhodu, že si lze zvolit viditelnost a možnost zasílání zpráv. Avšak při prvním přihlášení vám to automaticky nastaví průhledný profil a vidět na vaši stěnu může každý, stejně tak vám mohou všichni psát, málokoho pak napadne proklikat se až do nastavení a tam si najít zabezpečení stránky a zvolit si odpovídající neprůhlednost profilu.

fotografie dvojčat
Ani neprůhlednost není neprůhledná

Určitě jste si všimli, že vám hlavní stranu zaplavují příspěvky různých přátel a stránek. To je v pořádku, můžete si to, co vás obtěžuje odstranit, ale stejně tak i všem podle vašeho nastavení zaplavujete stránku vy a těm, kdo mají zabezpečení volnější nehrozí žádné soukromí vůbec. Přidáte-li fotku, uvidí ji vaši přátelé, přátelé přátel a v některých případech se dostane i k lidem, kteří s vámi už nemají ale vůbec nic společného. Čím více máte přátel, tím více lidí vidí všechno, co přidáte.

mobil a sociální sítě
Moje fotky a kam se dostanou

To nikdo neví, protože není dohledatelné, kdo si vaše fotky prohlíží a už vůbec ne, kdo je stahuje. Takže na tomto světě určitě existují lidé, kteří mají složky plné fotek odhalených holek z facebooku, nebo i mužů, že? Jenže ti tam své fotky dali všichni dobrovolně, ale když přidáváme fotky svých dětí je to trošku něco jiného o to víc, pokud jsou na fotce s kamarády.

Nepřidávejte fotky ostatních, pokud nevíte, že s tím souhlasí oni, nebo v případě dětí jejich rodiče.
Všichni jsme spojeni a přes 5-6 lidí se dostanete ke každému na tomto světě, takže kam putují informace o tom, jak vypadáte, kdy a kde jste a kam chodí vaše děti do školy?