Zabalení a přeprava zboží


Obalový materiál

Prodej či nákup zboží je z velké v části o logistice, protože se musí dostat od prodejce ke kupujícímu. K přepravě se u nás využívá mnoho způsobů, ovšem tím nejvyužívanějším je kamionová doprava. Tohle motorové vozidlo může ujet s nákladem stovky kilometrů, přičemž samotný náklad může vážit několik tun, takže najednou toho může uvézt opravdu hodně. Přeci jen samotný přívěs má dost velké rozměry a nosnost.

kartonová lepenka

Během přepravy na produkty mohou působí různé vlivy, jako je například vlhkost, takže je zapotřebí, abychom se jim vyhnuli. K tomu je výhodné využít obalový materiál, protože taková uzavřená fólie nepropustí vlhkost ani prach. Následně se často dávají produkty do krabic, protože ty se dají hezky skládat na paletu, kterak se snadno přesouvat. U křehkých předmětů je zapotřebí využít ráje výplňového materiálu, který bude tlumit nárazy, aby se zboží při přepravě nerozbilo či jinak nepoškodilo.

Kontejner

Euro palety jsou oblíbené z toho důvodu, že mají vysokou nosnost, dost se toho na ně vleze a snadno se s nimi manipuluje různými vozíky. Zpracování je bytelné, takže i po několikátém použití slouží jako nové. Ovšem máme tu i jiné řešení. Tím může být IBC kontejner. Ten je vyrobený z plastu, přičemž díky pevné konstrukci toho vydrží hodně. Prodávají se v různých velikostech, přičemž je na Vás, jako si zvolíte.

kamionová přeprava

Výhodou na rozdíl od palety je, že kontejner poskytujeme na rozdíl od palety uzavřený prostor, takže z něj nic nevypadne. Při přepravě některých předmětů je to opravdu výhoda, protože jej stačí naskládat dovnitř a o víc se starat nemusíme. Spodní část je podobná paletě, což má samozřejmě svůj praktický význam, protože se takto dá snadno nabrat na ližiny vysokozdvižného vozíku a převést na potřebné místo. U každého kontejneru si můžete rozkliknout podrobný popis, kde se dozvíte důležité informace.