Levnější varianta klasického bydlení – mobilní dům

Pro mnohé z nás nastávají ohledně financí těžké časy. Inflace je na rekordním vzestupu, hypotéka je pro mnoho lidí, především pro mladé rodiny, čím dál více nedosažitelnou. Přesto si spousta rodin chce splnit sen o tom, mít vlastní dům a nechtějí zůstávat v pronájmu v bytě. Jedním z řešení může být mobilní dům.

Co to vůbec mobilní dům je? Jedná se o dům, který je možno přesunovat z místa na místo. Což zní dobře, že ano? Pokud se budete chtít přestěhovat, můžete si svůj dům vzít „jednoduše“ sebou. Mobilní domy jsou opatřeny podvozkem, a mohou být i rozebrány na několik částí, které jdou postupně přemístit. Využívány jsou hlavně pro mladé rodiny, jako místo k trávení dovolené, bydlení pro lidi v důchodu, kteří si chtějí užít své stáří v přírodě, nebo třeba jako alternativa chaty v rekreační oblasti, například pro rybáře.

Mobilní dům

Dřívější mobilní domy nebyly na oko zrovna přitažlivé, ale dnes jsou sestaveny moderně, na přání zákazníků, a jen těžko je dokážete rozeznat od klasické stavby. Velkou výhodou je, že nepotřebujete stavební povolení. Jelikož mobilní dům prakticky není stavbou, odpadne vám spoustu nepříjemného vyřizování. Nepotřebujete tedy ani kolaudaci, postačí vám jen schválený územní plán. Největší výhodou, zvlášť v dnešní době, je cena. Pro mladé rodiny či rodiny anebo jednotlivce, kteří dostanou pouze menší hypotéku, může být mobilní dům ideální řešení. Výhodou je také jeho přemístitelnost, kterou jsme již zmínili. Ideální je proto například pro rodiny, kdy jeden z páru či oba, mají práci podmíněnou častým stěhováním. Mobilní domy jsou také více ekologické a šetrné k přírodě než klasické stavby.

Mobilhouse

A jak si mobilní dům sehnat? Prodej mobilních domů nabízí dnes u nás už spoustu firem, a proto opravdu není problém, vybrat si dům přímo na míru pro vás. Můžete si vybrat již z hotových domů, či si ho sami navrhnout. Pokud chcete ušetřit, můžete si koupit domy, které nejsou úplně nové, ale za to jsou levnější.