Nezařazené 0 comments

Klasické hračky se vrací na scénu!

Jsou přírodní, krásné a jedinečné. Podle historiků se s výrobou dřevěných hraček začalo již mnoho let před naším letopočtem. Jednalo se totiž o nejjednodušší a nejlevnější způsob, jak zabavit děti během doby, kdy jejich rodiče museli odejít do práce.
dřevěné autíčko
Mezi nejstarší dochované kousky patří i malá vyřezaná panenka, se kterou byla uložena do hrobky dcera z bohaté římské rodiny, která bohužel zemřela v deseti letech. Právě ze starověkého Egypta a Říma máme nejstarší důkazy o předmětech, se kterými si tenkrát děti běžně hrály.

Proč se vytratily?

V minulém století se začalo hojně pracovat s gumou a umělou hmotou. Právě proto, že se jednalo o naprostou novinku, tak se na dřevo postupně zapomnělo a spoléhalo se na nové technologie. Během několika posledních let se ale vše vrací ke starému. Rodiče si čím dál uvědomují, že kouzlo tradičních hraček je silné a umělá hmota je často toxická a velmi nebezpečná.
dřevěné letadlo

Jaké jsou dnes?

Již před tisíci lety byly velmi kvalitní a praktické. Často ale nevypadaly dobře, což je v současnosti klíč k úspěchu. Proto se výrobci soustředili více i na design. Co můžete najít u dřevěných hraček pro děti od Chytré lišky?

  1. Nezávadnost – jsou naprosto ekologické.
  2. Odolnost – ani při větších nárazech neprasknou.
  3. Vzhled – jsou tak krásné a zamilujete si je na první pohled.
  4. Bezpečnost – většinou se jedná o větší kousky, se kterými si mohou hrát i nejmenší.

Nevýhody přírodních předmětů pro své ratolesti byste hledali jen těžko. Není lepšího způsobu, jak své potomky seznámit s přírodními materiály, tradičními způsoby hraní a navíc je můžete využít i u dětí nad půl roku. Nevyrábí se z malých kousků, a proto je žádné miminko jen tak nespolkne.

Vánoce se nezadržitelně blíží a pokud chcete udělat radost nejen svým dětem, ale i svých příbuzných či přátel, tyto produkty jsou jako dělané. Vypadají krásně, jsou nezávadné a každému rodiči zajisté udělají pod stromečkem radost. Každý z rodičů totiž chce pro svou ratolest jen to nejlepší.