Proč právě bio miska na klíčení?

Už jste objevili klíčení různých druhů semínek a semen jako zdraví prospěšné? Gratulujeme! Víte, že pro zdraví své a vašich bližních můžete udělat něco více a svou vlastní zásluhou. Pokud klíčíte, jen dobře. Možná jste našli způsob, který vám vyhovuje, a to klíčení „přirozené“ v zemině. Semínka zasadíte do hlíny a můžete si je i přes zimu připravovat ve svém bytě, na parapetě za použití zahradnického truhlíku a zeminy, kterou si zakoupíte v nedalekém obchůdku.
klíčící semínka řeřichy
Máme pro vás tip na vylepšení. A bez zbytečné námahy, kdy musíte truhlíky vymývat, kupovat stále novou zeminu, protože stará zemina, kterou jste použili, je již vyčerpaná a musíte ji měnit. A kam sní? Navíc truhlík naplněný zeminou bývá těžký a manipulace s ním je leckdy nesnadná, obzvláště když použijete delší truhlík. Potřebujete i rukavice, abyste si nezašpinili ruce.
Námaha, prošení, aby manžel dovezl a odvezl zeminu, mít po ruce vždy gumové rukavice ale může být již minulostí. To, když objevíte věc, která může být i lákavým doplňkem vaší domácnosti a navíc užitečným. Vyhledejte na netu biomiska na klíčení https://www.nakliceno.cz/misky-a-sklenice-na-kliceni/ Buď můžete mít biomisku anebo sklenici na klíčení. Klíčit tak můžete začít v pohodě, bez námahy a v naprosté čistotě.
Biomiska má tři patra, takže můžete pěstovat i více druhů semínek a nejste odkázáni jen na jeden druh. Tím spíše pak můžete kombinovat vypěstované klíčky a jídlo bude krásně různorodé a vitamíny se budou vzájemně doplňovat.
klíčící rostlinky ve sklenici
Obsluha a klíčení v biomisce jsou snadné. Stačí každé patro naplnit vybranými semínky. Jen počítejte s tím, že semínka nabobtnají, takže nezaplňujte úplně celé patro. Misku prolijete vodou, přebytečná voda přeteče do záchytné misky, přiklopíte víkem a odložíte na teplé ale zároveň tmavší místo. Alespoň dvakrát denně semínka vždy prolévejte a brzy se dočkáte zelené odměny v podobě rašících klíčků plných vitamínů, enzymů a výživových látek.