Nezařazené 0 comments

Neplaťte za svatbu zbytečně mnoho

Plánování svatby je vždy velká věc. Je potřeba zařídit nespočet věcí, budoucí manželé jsou ve stresu a dochází k hádkám. Situaci může zkomplikovat také malý rozpočet.
Pozitivní správou je, že i za málo peněz se dá zařídit svatba, na kterou budete s radostí vzpomínat. Na některých položkách svatebního seznamu se totiž dají ušetřit i tisíce.
novomanželé
Místo obřadu
Jestliže si nemůžete dovolit pohádkou svatbu na zámku, nezoufejte. Pokuste se podívat po nějaké mnohem levnější alternativně. Zkuste například zvážit obřad v přírodě. Taková svatba bude mnohem originálnější a vám ušetří tisíce za pronájem místa.
Levnější obřady jsou také v místech mimo velká města či konaná mimo sezónu.

Občerstvení pro hosty
Na občerstvení se dá ušetřit i tím způsobem, že obřad bude probíhat v odpoledních hodinách. Díky tomuto typu ušetříte za svatební oběd a můžete podávat pouze lehkou večeři.
Dále můžete o pomoc s občerstvením požádat své blízké. Maminky a tetičky určitě s radostí přiloží ruku k dílu a napečou svatební koláčky či vytvoří obložené mísy.
Samotnou kapitolou je alkohol. V případě, že se vaše svatební hostina koná v pronajaté restauraci, tak nechte hosty, aby si tvrdý alkohol hradili sami.

Nevěsta
Každá nevěsta si přeje být krásná a mít dokonalé vlasy. Zkuste však vsadit na přirozenost a složitý účes za tisíce od kadeřníka si odpusťte. Popřípadě pokud máte možnost, tak požádejte o pomoc šikovnou kamarádku či maminku. To stejné platí i pro make-up.
Ušetřit se dá i na šatech. Místo nadýchaných bílých šatů jako pro princeznu si pořiďte nějaké střízlivějšího střihu, které můžete unosit i později. Další možností je si šaty zapůjčit.
K nevěstě patří neodmyslitelně svatební kytice. Jestliže si objednáte takovou, kde budou použity sezónní květiny, ušetříte další peníze. Při troše šikovnosti si překrásnou kytici můžete uvázat i sami doma z lučního kvítí.
šampus nevěsty
Ubytování hostů
Nikde není dáno, že nutně musíte hradit ubytování všem hostům. Buďto je nechte nocovat v hotelu na vlastní náklady nebo je ubytujte u známých.