Nezařazené 0 comments

Rozchod bez špatného svědomí

Téměř každý vztah mezi mužem a ženou postihne dříve či později krize. Pak záleží na tom, jak silný vztah to je a jak moc ho chtějí obě strany udržet. Někdy ale nemusí jít o skutečnou krizi, která je doprovázená hádkami a rozbitým nádobím. Někdy prostě jen ten náboj, který má každý vztah mít, někam vyprchá a zůstane prázdnota. Jak vysvětlit partnerovi, že už o něj nestojím, ale v podstatě k tomu nemám žádný důvod? To je velice složitá situace.
o   Pokud se s ním pohádáte, můžete prásknout dveřmi a prostě „vypadnout“.
o   Ale co ve chvíli, kdy se vás zeptá, co vlastně udělal a vy nemáte to srdce mu říci pravdu.
–         Že už vás deptá strašně dlouho.
–         Už jste jednoduše unavená tím, jak neustále musíte opakovat, aby neházel ty špinavé ponožky v ložnici pod postel.
V prvé řadě musíte mít naprosto jasno, že vztah skutečně ukončit chcete. Pokud se jen potřebujete udělat vzácnější, pak to raději vynechte. Mohla byste vypadat spíše směšně.
zlomené srdce

Myslete i na svou dobrou pověst

Pokud je tedy konec nevyhnutelný, pak se k tomuto problému postavte čelem. Tajný útěk by rozhodně nic nevyřešil. Vypadalo by to, že chcete, aby vás prostě partner začal usilovně hledat. Takže – na rovinu.
sedět k sobě zády

o   Zapomeňte na to, že jste původně chtěla nejprve vše probrat s kamarádkami u páteční sklenky vína. Na to je dost času.
o   Nejprve musíte vše vyřešit s partnerem.
Ani vám by nebylo příjemné, kdybyste se o chystaném rozchodu dozvěděla jako poslední. O tom, že by člověk za sebe poslal někoho jiného, aby se za něho rozešel, doufám žádný dospělý člověk ani neuvažuje. Tím byste bývalého partnera ponížila a sebe postavila před společnými přáteli do opravdu špatného světla. Lidé, kteří v sobě mají zakódovanou zbabělost, používají jednu ošklivou taktiku. Začnou se chovat tak nepříjemně, že to toho druhého otráví a on odejde sám. Ale to už je opravdu „přes čáru“.